Multifunkcionālais katls

SHARE
, / 2838

Multifunkcionālais katls jeb multikatls spēj pagatavot simtiem, ja ne tūkstošiem dažnedažādu ēdienu, jo šie katli piedāvā vairākus desmitus ēdiena pagatavošanas programmas. Viss, kas ir jāizdara cilvēkam, ir jāizvēlas recepte, jāiegādājas receptei atbilstošas sastāvdaļas, jāieliek katlā, jāuzstāda attiecīgā programma un jāgaida, kamēr ēdiens būs gatavs. Kas ir pats labākais – nav nepieciešamības sekot līdzi ēdiena gatavošanas procesam un apmaisīt to. Tā kā multifunkcionālais katls ir vienkārši lietojams, ar to apieties var iemācīties kā jauns, tā vecs, kā pavārs, tā absolūti nepieredzējis ēdiena gatavotājs.

Lielākā daļa mūsdienu ēdienu pagatavošanas ierīču spēj veikt tikai vienu funkciju, piemēram, izspiest sulu, pagatavot saldējumu vai sakult putukrējumu. Multifunkcionālais katls, kā var nojaust pēc tā nosaukuma, spēj pagatavot daudz un dažādus ēdienus – tas spēj, piemēram, vārīt, sautēt, cept, grauzdēt, tvaicēt, gatavot kūkas, desertus, jogurtus, kā arī cept pīrāgus un maizi. Vienu vārdu sakot, viens šāds katls aizvieto desmitiem citu virtuves ierīču. Šī iemesla dēļ katlu iespējams ņemt līdzi arī uz tādām vietām kā, piemēram, kempings vai vasarnīca. Jāuzsver, ka, pateicoties katla augstspiediena funkcijai, ēdienus iespējams pagatavot līdz pat 5 reizēm ātrāk nekā gatavojot tradicionālajā veidā.

Ēdiena pagatavošana noris pilnīgi hermētiski, proti, katla vāks ēdiena gatavošanas laikā ir pastāvīgi aizvērts. Šajā katlā pagatavotajā ēdienā saglabājas ievērojami vairāk vērtīgo un barojoši vielu, vitamīnu un minerālvielu nekā parasti. Tāpat ēdiena pagatavošanai šajā katlā ir nepieciešams minimāls eļļas daudzums vai tā vispār nav nepieciešama, ko noteikti novērtēs veselīga dzīvesveida piekritēji. Pateicoties katla hermētiskumam, gaisā nav jūtamas ēdiena pagatavošanas smakas, piemēram, cepot zivi vai kotletes. Ierīci ir viegli kopt – jāizlej ūdens no tvertnes un jāizskalo ēdiena pagatavošanas trauks, kas ir ērti un ātri izmazgājams.

Šajā katlā gatavotais ēdiens nekad nesanāk negaršīgs, nepiedeg un nepārplūst pāri malām pat tad, ja ir aizmirsts šo katlu izslēgt. Kad ēdiens ir gatavs ēšanai, atskan skaņas signāls. Ja gadījumā signāls nav dzirdēts, katls automātiski ieslēdz sildīšanas programmu līdz pat 12 stundām, lai ēdiens saglabātos silts maksimāli ilgi.

Katls ir aprīkots arī ar taimeri jeb atlikto startu, tāpēc ēdienu iespējams pagatavot noteiktajā laikā, piemēram, piena putru 7:00 no rīta, kad jūs vēl guļat – viss, kas iepriekšējā vakarā ir jāizdara, ir jāieber katlā putraimi un jāielej piens. Tāpat iespējams pagatavot arī vakariņas, kad nākat mājās no darba. Šis katls ir ideāli piemērots mūsdienu steidzīgajiem cilvēkiem.

Varētu domāt, ka katla cena ir ļoti augsta, tomēr padomājiet par to, cik daudz citu ēdiena pagatavošanas ierīču jūs varat aizvietot ar vienu katlu, ietaupot gan vietu virtuvē, gan naudu, kas tiktu iztērēta ilgākā ēdiena gatavošanas laikā, gan laiku un enerģiju, kas būtu jāpatērē jums pašiem – tagad, kamēr kalts gatavo jūsu maltīti, jūs varat nodoties sev tīkamākām nodarbēm, ne mirkli nesatraucoties par ēdiena kvalitāti.