Kāpēc putras ir tik veselīgas

SHARE
, / 6478

Ja tā aizdomājamies, tad putras ir viens no iecienītākajiem ēdieniem. Gan mūsu mammas, gan mēs saviem bērniem bieži vien brokastīs vārām putras. Kāpēc, tad putras ir tik veselīgas?

Griķu putra.

Griķi – tie ir īpaši putraimi. No tiem, manuprāt, sanāk visveselīgākā putra. Griķi satur šķiedrvielas, vitamīnus – E, PP, B1, B2, folijskābi, organiskās skābes, lielu daudzumu cietes, kura veicina nepieciešamo elementu nokļūšanu organismā vajadzīgajos daudzumos. Griķi – laba asinsspiediena ķīla, zema holesterīna ķīla (lietojot griķus, tā līmenis asinīs lēnām samazinās). Griķu putra ir ieteicama arī zīdaiņiem, jo tā ir ļoti svarīga nervu un kaulu veidošanās procesā. Pieaugušajiem tā būs liels atbalsts tievēšanas laikā, jo jau maza putras deva izraisa sāta sajūtu.

Rīsu putra.

Rīsu labā īpašība ir tā, ka tie neizraisa alerģiju. Rīsu putra būs labs atbalsts tiem, kuri slikti panes olbaltumvielas. To stiprā puse ir B un PP grupas vitamīni, tiamīns, karotīns, dzelzs, cinks, jods un citas, cilvēka organismam svarīgas minerālvielas. Rīsi satur daudz cietes, sarežģītos ogļhidrātus, kuri palīdz uzturēt ķermeni tonusā visu dienu. Rīsos ir mūsu organismam tik nepieciešamās aminoskābes: arginīns, histidīns, lizīns, lecitīns, metionīns, triptofāns, holīns un cistīns. Rīsu putrai ir ļoti maz kaloriju, tāpēc rīsu diēta ir viena no visefektīvākajām diētām.

Auzu putra.

Auzu putru bieži vien sauc par ‘’skaistuma putru’’. Pirmām kārtām, tā ir dabīgo šķiedrvielu un olbaltumvielu avots. Tā satur C, A, PP, E vitamīnus, B grupas vitamīnus, magniju, fosforu, floru, kalciju, kāliju, niķeli un citus, cilvēka veselībai svarīgus minerālus, biotīnu, pektīnu un citas, barojošas vielas. Auzu putra – noderīgo vielu krātuve, veselības putra. Tā būs veselīga tiem, kuri slimo ar kuņģa – zarnu trakta slimībām. Auzu putra normalizē skābes saturu kuņģī, šķiedrvielas, kuras atrodas putrā, attīra organismu. Šī putra aktīvi cīnās ar depresijām un nomāktiem garastāvokļiem. Auzu putra ir lielisks ēdiens bērniem. Putras labās īpašības palīdz bērniem izveidoties stiprai muskuļu struktūrai. Skaistulēm der atcerēties, ka auzu putra padara to ādu tīru un gludu, uzlabo sejas ādu.

Prosas putra.

Mūsdienās to izmanto reti, bet tā ir ļoti veselīga putra. Pirmkārt, jau tā iespaido mūsu organisms vielmaiņas procesus. Tā ir bagāta ar D vitamīnu, kurš nostiprina nagus un matus. Prosas putra ir nepieciešama tiem cilvēkiem, kuri slimo ar kuņģa – zarnu trakta un sirds slimībām, jo tajā ir rekordliels kālija un vitamīnu – A, B1, B2, B5, un PP vitamīna daudzums. Tajā ir dabīgās šķiedrvielas, dažādu veidu cietes un aminoskābes.

Grūbu putra.

Grūbu biezputra ir ļoti barojoša, spējīga uzturēt organismu, kuram ir liela fiziskā slodze, tonusā. Tā palīdz regulēt vielmaiņu, nepieciešama smadzeņu šūnu darbībai.

Grūbu biezputra satur diezgan lielu daudzumu aminoskābes – lizīna, kurai ir pretvīrusu iedarbība. Regulāra grūbu putras lietošana norūdīs pret saaukstēšanās slimībām un palīdzēs cīņā ar vīrusiem, ja gadījumā jau esat saslimis. Lizīns veicina organismā kolagēna izstrādi. Kolagēns ir ļoti svarīgs, lai nodrošinātu mums veselīgu, gludu un tvirtu ādu. Regulāra grūbu putras lietošana novērsīs organisma aptaukošanos un cīnīsies ar toksīniem tajā.

Mannas putra.

Mannas putra ir domāta tiem, kuriem ir slims kuņģis vai zarnu trakts. Tās īpašība – apvilkt orgānus, tā novēršot to bojāšanos. Mannas putrā ir maz šķiedrvielu, tāpēc tā nenoslogo kuņģa – zarnu traktu. Veseliem cilvēkiem, nav ieteicams, ēst to pārāk bieži. Mannas putrā ir samērā maz vitamīnu, tā pazemina D vitamīna uzsūkšanos, tāpēc nevajadzētu to ēst vairāk par divām reizēm nedēļā. Mannas putra neder maziem bērniem, it īpaši līdz gada vecumam.

Miežu putra.

Miežu putrā ir daudz vitamīnu. Tā satur arī tādus vitamīnus kā: A, B, D, PP. B grupas vitamīni ir diezgan reti sastopami, tāpēc tie paaugstina putras vērtību. Tā ir lielisks diētisks produkts, kurš palīdzēs jūsu figūrai saglabāt slaidumu. Miežu putra palīdzēs jūsu organismam atbrīvoties no toksīniem, tāpēc tā ir ļoti noderīga aknām. Tā palīdzēs izvadīt no organisma lieko holesterīnu.