Kā pretoties impulsīviem pirkumiem

SHARE
, / 2669

Plānojiet savus pirkumus

Pirms dodaties uz veikalu, izveidojiet nepieciešamo pirkumu sarakstu. Ja jūs esat sagatavojuši sarakstu ar nepieciešamajiem pirkumiem, jūs, pirmkārt, neaizmirstat neko nopirkt un, otrkārt, jums nav nepieciešams doties uz vairākiem veikaliem. Ja baidāties nopirkt kaut ko, kas ir ārpus jūsu iepirkumu saraksta, pirms došanās uz veikalu noteikti paēdiet, lai nepadotos dažādu pārtikas produktu kārdinājumam.

Iepērcieties zināmos veikalos

Kā rāda aptaujas, katram cilvēkam ir vidēji 2-3 tirdzniecības vietas, kurās tas regulāri iepērkas. Iepērkoties jums zināmos veikalos, jūs, pirmkārt, varat iepirkties ātrāk, jo zināt, kur atrodas nepieciešamās preces, un, otrkārt, jūs nenopērkat jums nevajadzīgas lietas, kuras, maldoties starp nepazīstama veikala plauktiem, iespējams neviļus iekrāmēt iepirkumu grozā.

Izvēlieties iepirkumu grozu, nevis ratus

Šeit atkal jāatgriežas pie iepirkumu saraksta. Ja jūsu iepirkumu saraksts ir garš, izvēlieties iepirkumu ratus, bet, ja jūsu iepirkumu sarakstā nav vairāk kā 5 lietas, ņemiet iepirkumu grozu. Tādā veidā jūs pasargāsit sevi no kārdinājuma piepildīt savus iepirkumu ratus ar nevajadzīgām precēm.

Sākumā nopērciet pašas nepieciešamākās preces

Zinot to, ka tādas plaša patēriņa preces kā, piemēram, piens, olas un gaļa atrodas veikala otrā galā, visupirms dodieties tur un sākumā iegādājieties tās preces, kas jums ir patiešām nepieciešamas. Šīs preces ir novietotas veikala dziļākajā stūrī ar nolūku, lai pircēji, dodoties pēc tām, būtu spiesti iziet cauri visam veikalam, pa ceļam iegādājoties arī nevajadzīgas preces. Tikai tad, kad esat iegādājušies nepieciešamās preces, ja ir vēlme, dodieties aplūkot pārējās preces.

Izvēlieties lētākās un izdevīgākās preces

Nav noslēpums, ka ne vienmēr lētākās preces ir tās sliktākās, un otrādi. Ja esat droši, ka preču kvalitāte īpaši neatšķiras, dodiet priekšroku lētākajai precei, nevis bezjēdzīgi maksājiet par populāru zīmolu. Tāpat nereti ir izdevīgāk pirkt lielākus iepakojumus, nevis mazus iepakojumus, jo jums, redz, vairāk nevajag. Preces, kuras lietojat pastāvīgi un regulāri, pērciet lielākos iepakojumos. Tas, ka lielāks iepakojums ir izdevīgāks, ir lieliski redzams, salīdzinot preču kilograma vai litra cenas.

Ilgi nekavējieties pie precēm, kas jums nav vajadzīgas

Nereti mēs nostājamies pie kādas preces un sākam prātot, vai mums tā ir vajadzīga vai tomēr nav. Ja tā jāsāk domāt, šī prece mums, visticamāk, nav vajadzīga. Lai nepaspētu izdomāt, ka šī prece mums tomēr ir vajadzīga, dodieties prom vēl pirms jūs sākat par to domāt un turpiniet pieturēties pie iepirkumu saraksta.

Saglabājiet pirkumu čekus

Saglabājiet pirkumu čekus un mēneša beigās aprēķiniet, cik esat iztērējuši pārtikas produktos. Šāda pieeja ļaus saprast, cik daudz jūs tērējat pārtikai un vai ir nepieciešams ieviest kaut kādus tēriņu ierobežojumus. Tāpat pārtikas izdevumu aprēķināšana palīdz saprast, vai jūs varat atļauties savā iepirkumu sarakstā iekļaut dažādus našķus, pēc kuriem nereti roka tik kāri stiepjas. Ja zināsit, ka pārtikai tērējat pārāk daudz, jūs, iespējams, iepirksities apdomīgāk un taupīgāk, iztērējot mazāk, un ātrie kredīti ik mēneša beigās vairs nebūs nepieciešami.

Pārbaudiet savu iepirkumu sarakstu pie kases

Stāvot rindā pie kases, pārbaudiet vai iepirkumu sarakstā iekļautās preces sakrīt ar tām precēm, kas stāv uz kases lentes. Iespējams, jūs pamanīsit, ka kaut kas trūkst vai, gluži precēji, ir par daudz. Kā rāda pieredze, visbiežāk tomēr atklājas, ka iepirkumu grozā ir iezagušās preces, kuras sākotnēji nebija plānots pirkt. Tas, vai liekās preces paturēsit vai tomēr atliksit vietā, ir atkarīgs no jums pašiem.