Hesburger

SHARE
, / 3494

Hesburger pirmsākumi meklējami jau 1966. gadā, Somijas pilsētā Naantali. Hesburger ir attīstījies no grila kioska – Kievarin grilli – , kuru izveidoja vīrs un sieva – Heikki un Kristi Salmela.

20. gadsimta 80. gados, pieaugot ātrās ēdināšanas kultūras popularitātei Somijā, ātrās ēdināšanas restorāni kļuva par neatņemamu pilsētu ainavu sastāvdaļu, un jau 1980. gadā, Hansakortteli tirdzniecības centrā tika atvērts pirmais Hesburger restorāns.

Hesburger restorānos ir nopērkami tādi produkti kā burgeri, tortiljas, frī kartupeļi, dažādu veidu salāti, tādas uzkodas kā vistas gaļas nageti un sīpolu gredzeni, mērces un majonēzes, dažādi dzērieni, smūtiji, deserti, saldējums, saldējuma kokteiļi, kā arī karstie dzērieni.

Hesburger veiksmes noslēpums ir produktu labā garša, kvalitatīva apkalpošana, kuru nodrošina regulāras darbinieku apmācības, tīru telpu uzturēšana, kā arī pašu produktu nemainīgā kvalitāte.

Lai nodrošinātu visu šo elementu realizāciju, tiek īstenots precīzi izstrādāts un rūpīgi uzraudzīts restorānu ķēdes koncepts. Vienkāršiem vārdiem runājot, ķēdes koncepts nodrošina garšīgus burgerus un draudzīgu apkalpošanu neatkarīgi no restorāna atrašanās vietas. Tas nodrošina augstu kvalitāti un pozitīvu pieredzi ikvienā no ķēdes restorāniem.

Ķēdes koncepts ietver arī vienotu interjeru, informācijas sistēmas, loģistiku, aprīkojuma attīstību, mārketingu, kā arī uzraudzību. Nevar nepieminēt arī produktu attīstību, kas pastāvīgi tiek nodrošināta, veicot garšu izvēles izpēti, sekojot ēdienu tendencēm, kā arī sekojot līdzi klientu atsauksmēm un pielāgojoties pārmaiņām.

hesburgerVienotais koncepts visos Hesburger restorānos atvieglo franšīzes īpašnieku, Salmelu ģimenes, darbu, jo visi problēmu risinājumi ir jau iepriekš pārdomāti.
Hesburger restorāni darbojas ne vien Somijas robežās, bet arī ārvalstīs, turklāt, stabili un arvien paplašinoties. 2014. gadā vien tika atvērti 29 jauni restorāni – 8 no tiem Somijā, bet 21 no tiek ārvalstīs. Hesburger restorāni ir atvērti tādās astoņās valstīs kā Somija (278 restorāni), Latvija, Lietuva, Igaunija (117 restorāni), Krievija (28 restorāni), Vācija (3 restorāni), Turcija (1 restorāns), kā arī Kazahstāna (1 restorāns).

Hesburger ir Somijas uzņēmuma Burger-In Oy meitas uzņēmums, savukārt Burger-In Oy ir ģimenes uzņēmums, kura vadītāji un īpašnieki ir jau iepriekš pieminētā Salmelu ģimene.

2013. gadā Hesburger ar nodokli apliekamais apgrozījums Somijā pārsniedza 205 miljonus eiro, bet ārvalstīs tas pārsniedz 55 miljonus eiro. Somijas restorānos tika veikti vairāk kā 23 miljoni skaidras naudas darījumu, bet ārvalstīs to skaits pārsniedza 12,5 miljonus. Hesburger restorānu ķēdes kopējais darbinieku skaits ir vairāk kā 6700.